Noter Tasdikli Çeviriler ve Yeminli Tercüman Onaylı Çeviriler

Sertifikalar, uluslararası sözleşme metinleri, mahkeme evrakları, anlaşmalar gibi yasal amaçlarla resmi mercilere sunulması gereken resmi evrakların tercümesi yemin zaptı bulunan, alanında uzman mütercim tercümanlarımızca yapıldıktan sonra anlaşmalı olduğumuz noterde tasdiki yaptırılır ve kuryelerimiz aracılığıyla adresinize iletilir.

Nüfus cüzdanı sureti, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları, mahkeme kararı, vasiyetnameler, akademik derece belgeleri, diploma, evlat edinme, uyruk değiştirme belgeleri, göçmen kimliği gibi resmi evraklar için yeminli ve noter tasdikli çeviri hizmeti vermekteyiz.

Noter onay ücreti, çeviri hizmet bedelinden ayrıdır ve evrakın niteliğine, içeriğine ve sayfa sayısına göre farklılık göstermektedir. Esas tutar noter tarafından, tasdik esnasında belirlenmektedir. Büromuz, belgelerinizin noter tasdikine ilişkin olarak ancak takribi bir noter ücreti iletebilir. Belgelerinizin yurtdışında resmiyet kazanması için noter tasdikinden ayrı olarak apostil tasdiği gerekmektedir. Apostil ücretsizdir ve noterin bağlı bulunduğu kaymakamlıktan alınabilir.

Yeminli Tercüme

Tureng Çeviri’ye bağlı yeminli tercümanlar tarafından tercümesi yapılan belgeleriniz ilgili tercüman tarafından imzalanmış ve tercüme büromüz tarafından firma kaşesi ile damgalanmış olarak tarafınıza iletilir.

Gizlilik


Belgelerinizin gizliliği ve mahremiyeti tarafımızdan titizlikle gözetilmektedir.